4 Şubat 2019 Pazartesi

Android One'ı tarzınıza uyacak şekilde kişiselleştir

Android One , Motorola, LG, Nokia ve HTC gibi markaların tümü platforma dayalı telefonlar üreten, Google dışındaki üreticilerin sade, saf Android'lerine en yakın olanıdır.
Çoğu özel arabirimin yanında, Android One temiz ve basit görünüyor. Görünüşünü ve hissini değiştirmek için fazla bir şey yapamayacağınızı düşünmenize neden olabilir - ama yapabilirsiniz. 
Tabii, iddialı oluncaya kadar Android One'ın pek çok parçasıyla oynayamazsınız, ancak bu kolay ayarlamalar bir telefona kendi kaşenizi basmanıza izin verir. 

Harika duvar kağıtları nerede bulabilirim

Telefonunuz önceden yüklenmiş duvar kağıtlarıyla birlikte gelir. Onlara göz atmak için, ana ekranın boş bir kısmına uzunca basın ve Duvar Kağıtları'nı seçin - bazı telefonlarda başka yere bakmak için gitmenize gerek kalmayacak kadar çoktur. 
Eğer kendi duvar kağıdınızı oluşturmayı denemek istiyorsanız, öncelikle ihtiyaç duyduğunuz ekran çözünürlüğünü bilmeniz gerekir. Sert bir telefon hayranıysanız, bunu zaten biliyor olabilirsiniz. Emin değil? Ekran görüntüsünü almak için güç ve ses kısma düğmelerine aynı anda basın. 
Ardından, Google Foto’yu açın, Albümler sekmesini ve ardından Ekran Görüntüleri’ni seçin. Yeni çektiğiniz ekran görüntüsüne, ardından ekranın sağ üst kısmındaki üç pip menü düğmesine dokunun. Bilgi'yi seçtiğinizde bu sayfada ekran çözünürlüğünü göreceksiniz. Örneğin, Motorola Moto One için 1520 x 720 piksel.
Photoshop gibi bir uygulama kullanarak kendi duvar kağıdınızı tasarlamak istiyorsanız, bu çözünürlükteki bir görüntüyle başlayın.
Her şeyi basit tutmak ve daha az çaba harcamak istiyorsanız, sadece Walli gibi bir duvar kağıdı uygulaması indirebilirsiniz Bu, ticari kullanım yerine kişisel olarak sakladığınız sürece tümü ücretsiz olan binlerce görüntüden birini seçmenize olanak tanır.

Yazı tipi ve görüntüleme boyutu

Genellikle, telefonlarında arayüz ve metin ölçeklendirme ile ilgilenen, yalnızca daha az yakın görme vizyonuna sahip insanlar. Her iki parametre için kaydırıcıları Android One telefonunuzun Ayarlar menüsünün Erişilebilirlik bölümünde bulacaksınız ve okuma gözlüklerine ihtiyaç duyuyorsanız, bu kontroller paha biçilmezdir. 
Ancak, varsayılan ayarlarda görüldüğü gibi Google’ın zevkinin kendimizle eşleşip eşleşmediğini görmek için hepimizin bir oyun oynamaması için hiçbir neden yoktur. 
Ekran Boyutu, büyük simgelerin, metin kutularının ve diğerlerinin görünme şeklini değiştirir ve Yazı Tipi Boyutu yalnızca ana ekranlardaki ve Ayarlar menüsündeki kelimelerin dolgunluğunu etkilemez, uygulamalarda da.

Artikel Terkait


Emoji KullanEmoji Kullan