17 Ocak 2019 Perşembe

Web Sitenizi Hackerlerdan Korumak

Bilgisayar korsanları internette oldukça yaygındır ve saldırı nedeniyle insanların web sitelerini tahrip etmeleri alışılmadık bir durum değildir. Bu siber saldırılar aslında oldukça yaygın olsa da, kendini İnternet'te dolaşan bilgisayar korsanlarından korumanın birçok yolu var. Amacıyla bu korsanlara karşı bilgileri korumak , web sitenize veya kişisel hesaplar güvenliğinizi artırma bu ipuçlarını yararlanabilir.
İlk adım, web siteniz için iyi bir web barındırma elde etmektir. Bazen daha ucuz ve daha az tanınan web barındıranları edinmenin gerçekten cazip olduğunu biliyorum, ancak web siteniz bazı bilgisayar korsanları tarafından saldırıya uğradığında gelecekte daha pahalı olacak. Bir Wordpress kullanıcısıysanız, kullanmanız için en çok önerilen sunuculardan biri elbette WP Engine olacaktır, çünkü bu, Wordpress için en uyumlu ve en güvenli kurumsal çözümlerdir . Ev sahibinin güvenliği ile ilgili olarak, WPEngine tüm verilerinizi her gün otomatik olarak yedekler ve oturum açma ayrıntılarınızı ve Ddos korumasını korur. Virüs koruması ile ilgili olarak, WP Engine kötü amaçlı yazılım gibi virüsleri web sitenize virüs bulaşmaması için otomatik olarak atabilir.
WP Engine dışında, diğer web barındırma seçenekleri Bluehost ve Dreamhost'tur. Bunlar, daha düşük bir bütçeye sahip olduğunuzda muhtemelen yararlanabileceğiniz en yaygın olanlardır. Bu ikisinin de web sitenizi korumaya yardımcı olabilecek çok güçlü güvenlik özellikleri vardır. Burada ipucu , internette en iyi değerlendirmeleri olanları aldığınızdan emin olmanızı sağlamaktır.
En iyi güvenlik eklentilerini edinin

Web sitenizi yönetirken , hayatınızı kolaylaştırmak için yapabileceğiniz birçok eklenti olduğunu fark edeceksiniz Eklentilerin bir kısmı, web sitenizin güvenliğini artırabilen güvenlik eklentileridir. Wordpress'i kullanıyorsanız, en iyilerinden biri Better WP Security olacaktır. Kullanabileceğiniz benzer bir güvenlik eklentisi Bulletproof Security'dir. Bunların her ikisi de, web sitenize, bilgisayar korsanlığı nedeniyle gelen virüsleri ve kötü amaçlı saldırıları engelleme konusunda yardımcı olabilir.

Karmaşık şifreler oluşturun

Bu aslında bariz bir ipucu olsa da, en çok göz ardı edilen durumdur. Karmaşık bir parolaya sahip olmak sizi hackerlardan tamamen koruyamaz, ancak en azından onlara zor anlar yaşatır. Oluşturulması gereken en iyi parolalar harf, sayı ve sembol kombinasyonunu içerenler olabilir. biri tahmin edebilecektir.

İki faktörlü kimlik doğrulama kullanın

Parolalarınızı çalmak için çoğu bilgisayar korsanının kullanacağı yöntemlerden biri, PC'nize bir keylogger kurmanız için sizi kandırmak olacaktır. Bir keylogger'ın ne olduğunu bilmeyenler için yazdığınız her şeyi kaydeden bir programdır. Bu, keylogger'ın şifrelerinizi bile kaydedeceği anlamına gelir. Bir keylogger kullanarak, bilgisayar korsanlarının şifrelerinize erişmesi mümkündür.
Bilgisayarınızı keyloggerlardan korumak için Google Kimlik Doğrulama gibi iki faktörlü kimlik doğrulamanız gerekir. Bu, ilk parolanın ihlal edilmesi durumunda güvenliğinizi arttıran ikinci bir parolaya sahip olmanıza olanak sağlamasıdır.

Tüm dosyalarınızı koruyun

Web siteleri hakkında bilmeniz gereken bir şey, web sitesindeki her şeyin web barındırma veritabanında depolanan dosyalardan oluşmasıdır. Tabii ki, bu dosyalar bu dosyaları görebilecek kişilerin sayısını sınırlayacak izin sınırlamalarına sahiptir. Dosyalarınızı korumak için yalnızca bu dosyaları yazma ve yürütme izninizin olduğundan emin olmalısınız. Dosyalarınızın ayarlarını cPanel Dosya Yöneticisine tıklayarak değiştirebilirsiniz.

Tüm verilerinizin yedeğini alın

Ne yaparsanız yapın, web sitenize saldırılacak zamanlar olacaktır. Bu gerçekleşirse, tüm dosyalarınızın yedeklendiğinden emin olmalısınız. Yedeklenirlerse, en azından çevrimiçi tüm veriler silindikten veya çalındıktan sonra web sitenizi yeniden oluşturabilirsiniz. 

Artikel Terkait


Emoji KullanEmoji Kullan