15 Ocak 2019 Salı

Google'in Kendi Sürüş Aracı Kazası

Google’ın kendi kendini süren otomobillerinden biri, bir sürücünün kırmızı ışıkta yandığı ve modifiye Lexus SUV’nun yolcu tarafı kapısına çarptığı zaman, en kötü otonom araç kazasına maruz kaldı.
Aracın şoförü, Google’ın özerk Lexus SUV filosundan birinin Cuma öğleden sonra yeşil bir ışıktan geçmesiyle kırmızı ışıkta geçti. California , Mountain View'deki El Camino Rea ile Phyllis Ave'nin kesiştiği noktada meydana gelen çarpışma, Google otomobilinin hava yastıklarının açılmasına ve ön ve arka sağ kapılarına oyulmasına neden oldu.
Mountain View polisi yaralanma bildirilmediğini ancak Google arabanın düz yataklı bir kamyona çekilmesi gerektiğini söyledi.

Google’ın özerk araçları, kazalara yabancı değil, çeşitli araçlarla birden fazla etki yaratıyor. Çoğunlukla hafif ya da sabit bir kavşakta giderken hafif hasar görmüş durumdayken arka uçları kapatılmıştır. Bu en son kazanın yan etkisi, pahalı test araçlarında büyük hasara neden olan sadece birkaçıdır.
Google, direksiyon simidinde oturan bir kişinin arabanın kendi kendine sürüş modunda olduğunu söyledi. Google otomobil, diğer otomobilin kırmızı ışığı geçtiğini görünce otomatik olarak frenlere çarptı, ardından direksiyonun arkasındaki insan da aynı şeyi yaptı, ancak çarpışmayı önlemek için yeterli değildi.

Artikel Terkait


Emoji KullanEmoji Kullan