10 Aralık 2018 Pazartesi

Samsung Katlanabilir Bir Telefon Tasarlamayı Düşünüyor!


Samsung Katlanabilir Bir Telefon Tasarlamayı Düşünüyor

Samsung katlanabilir telefon alanında duyurularını geçtiğimiz dönem açıklamıştı. Firma farklı tasarımları da bir arada sunuyor.

Samsung katlanabilir şekilde yer alan telefon alanında duyurularını geçtiğimiz dönemde yapmış ve katlanabilir telefon tasarımını geliştirmişti. Katlanabilir ürünün önümüzdeki dönemlerde satışa sunulması düşünülüyor. Katlanabilir cihazların tasarımı alanında kesin kararını vermiş olan Samsung, daha sonraki katlanabilir ürünler konusunda farklı tasarımları değerlendirebiliyor.

Patent Başvurusu Yapıldı:

Güney Koreli üreticiler aracılığı ile yapılacak olan yeni bir patent başvurusu, firmaların üçe katlanacak bir cihaz tasarladığını söylüyor. Patent doyası üzerinde yer alan çizimlere bakıldığı zaman üçe katlamayla beraber ortaya telefon formatında bulunuyorken son derece kalın bir cihazın çıkacağı anlaşılıyor.

Samsung’un katlanabilir telefonları üzerinde geleneksel çizgilerine devam ediyor. İlk olarak pazarın göstereceği reaksiyonu test etmeyi düşünen Güney Koreli firmanın bir taraftan üretimde uzmanlaşmayı düşünüyor.

Samsung firması sıra dışı düşünmekten de geri kalıyor. Firma tarafından ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi içerisinde sunulan yeni patent dosyaları, bu iddialı fikirleri görmesini sağlıyor. Geçtiğimiz dönemlerde sergilenmiş olan kare formu üzerinde prototipin yanında dikdörtgene benzemiş olan yeni tasarım, görsel açıdan akıllara Galaxy Tab S4 cihazını getiriyor.

Patent dosyaları üzerinde yer alan tasarımda iki adet menteşe bulunuyor. Bu menteşeler farklı şekillerde katlanabiliyor. Menteşelerin arka tarafa doğru katlanması, dışa bakacak olan bir ekran elde etmeyi sağlayabiliyor. Ekran üzerine kapanacak olan diğer parçalar arasında ekranı koruma altına alabiliyor. Kullanıcılar istedikleri zaman bu üç parçayı da bir arada tutabiliyor. Samsung firması katlanabilir telefon tasarımları konusunda farklı yaklaşımları uygulama konusunda niyetli olduğunu şimdiden gösterebiliyor. Bununla beraber projenin aksiyona dönüşmesi adına bir süre daha beklemek gerekecek gibi görünüyor.


Artikel Terkait


Emoji KullanEmoji Kullan