18 Kasım 2018 Pazar

Samsung Galaxy S10 Piyasaya Çıkış Tarihi, Fiyatı, Haberler ve Sızıntılar

Samsung Galaxy S10 büyük ekran değişiklikleri için hazırlanıyor

Yeni Samsung Galaxy S10 söylentileri, 2019'un en heyecan verici telefonu olabileceğine işaret ediyor. Güney Koreli şirket, büyük bir revizyon için hazırlanıyor.

Mevcut Samsung Galaxy S10 söylentileri, daha büyük bir ekrana sahip bir telefon önermektedir, belki de Galaxy S9 Plus'dan daha büyük ekran-cihaz oranını elde etmek amacıyla iris tarayıcısı takılan bir telefon.

Samsung, Samsung Infinity Flex Display'i duyurdu, ancak farklı bir katlanabilir modelde olacağından şüphelensek de, 7 Kasım'da şahsen gördüğümüz fikir bir kavram gibi görünüyordu. Başka bir deyişle, Samsung suları test etmek için Galaxy S10 modelini daha önce sunabilir.

Zamanlamadan bahsetmişken, Galaxy S10 çıkış tarihi çok uzak olmayabilir.

Ekrandaki parmak izi tarayıcısına ve yeni bir tasarıma sahip Galaxy S10 sızıntılarının hepsi burada.

Samsung'un bir sonraki ana amiral gemisi

Neye mal olacak? Çok pahalı olacağından eminim.

Ne zaman çıkacak? Büyük olasılıkla 2019

Samsung Galaxy S10 çıkış tarihi ve fiyatı hakkında

En sıcak sızıntılar:

S10 lansman etkinliği, 24 Şubat 2019 (MWC 2019'dan bir gün önce) olabilir.

Sadece bir sızıntı iddiaları değil bu, Samsung Galaxy S9 serisini MWC 2018'de duyurdu, bu yüzden 2019 gösterisi en muhtemel yayın tarihi.

Samsung her zaman Galaxy S amiral gemilerini, son modellerin hepsini yılın ilk birkaç ayında duyurdu, bu yüzden Mart 2019 sonunda Samsung Galaxy S10'u görmezsek şaşırırız.

Samsung Galaxy S9 Plus, 840 $ / 869 $ / $ 1,349 seviyesine yükselirken, Galaxy S9 719.99 / $ 1,199 seviyesinden satışa sunuldu. Galaxy S10 serisinde daha pahalı girişlerin en az o kadar maliyette olacağını umuyoruz.

Samsung Galaxy S10 tasarım ve ekran

En sıcak sızıntılar:

Üç farklı ekran boyutları

Çerçevesiz ve çentiksiz tasarım

19: 9 en boy oranı ve 1440 x 3040 çözünürlük

Samsung'un mobil iş şefi DJ Koh'e göre Samsung Galaxy S10, bazı "çok önemli" tasarım değişikliklerine ve bazı "şaşırtıcı" renklere sahip olacak.

OnLeaks'in bir sızıntısı bu renklerin Siyah, Gri, Mavi, Kırmızı, Yeşil ve Sarı olabileceğini öne sürerken, bazı yazılımları duyururken Samsung'un, telefonun gümüş, yeşil, siyah, mavi ve pembe tonlarında geleceğini ima etmiş olabileceğini ve 3.5mm kulaklık bağlantı noktası.

Bu arada, Samsung'un S10 modeli olan ve 19: 9 en-boy oranına işaret eden bir gizemli Samsung telefonunun bir ölçütü, 18.5: 9 Galaxy S9'dan daha uzun.

Ve bir kaynak, en temel S10 modelinin, bu yeni ekranlardan biri olan ve geleneksel bir çentik yerine ekranın sol kenarına doğru dairesel bir kesik içeren düz bir 'Infinity-O' ekranına sahip olacağını iddia ediyor.

Samsung Galaxy S10 katlanabilir bir telefon olacak mı?

Beklememeniz gereken bir şey katlanabilir bir telefon. En azından amiral gemisi Galaxy S10'dan değil. Samsung'un 7 Kasım'da sergilediği Infinity Flex Ekran konsepti bunu net bir şekilde ortaya koydu.

Bununla birlikte Samsung, Galaxy S10'a katlanabilir bir model sunabilir.

Katlanabilir bir ekran, Samsung için bir sonraki büyük fikirdir, ancak Samsung Developers Konferansı'nda gördüğümüz gölgeli prototipine göre, kalın çerçevelerle sıfırdan başlıyor.

Samsung Galaxy S10 biyometrik güvenlik

En sıcak sızıntılar:

Ekrandaki parmak izi tarayıcısı

Geliştirilmiş bir 3B yüz tarayıcı

Güney Koreli medyadan da benzer bir şey duyduk, ancak telefonun kilidini açmanın ana yolu olarak sadece ekranda bir parmak izi tarayıcısı göreceğimizi gösteriyor. Her iki durumda da, muhtemelen iris tarayıcısı düşürülecektir.

Yakın zamanda yayınlanan bir diğer raporda, iki üst seviye Samsung Galaxy S10 modelinin bir ultrasonik tarayıcıya sahip olacağı anlaşılırken, en temel modelin optik bir modele sahip olacağı da belirtildi. Fark, esas olarak, ultrasonik olanın, 2B optik seçeneğinden daha hassas olmasını sağlayarak, baskınızın 3B görüntüsünü haritalayabilmesidir.

Ancak Samsung, daha da ileri gidebilir ve aynı zamanda hoparlörleri ekrana koyabilir. Çünkü Samsung Display tarafından, OLED Info'ya göre böyle bir ekran gösterildi.

Ve kulaklığın da ekrana girebileceği gibi, Samsung'un önümüzdeki yıl başlarında bir endüstride kullanılmak üzere bir teknoloji fuarında teknolojiyi göstermiş olan bir 'ses yayan ekran' planladığı söyleniyor.

Samsung Galaxy S10 kamera

En sıcak sızıntılar:

Üst uç modeldeki üçlü arka kamera

12MP, 13MP ve 16MP lensler

Çift lensli ön bakan kamera

Bir analist, Samsung'un artırılmış gerçeklik içeriği için bir 3D sensörü ile birlikte Samsung Galaxy S10 için üçlü lensli bir kamera düşündüğünü düşünüyor.

Samsung Galaxy S10 gücü

Bir Exynos 9820 veya Snapdragon 8150 yonga seti

8 GB RAM

En az 128 GB hızlı depolama

Bu 8nm bir süreç üzerine inşa edilmiş bir octa çekirdekli yongaseti. Bu, Galaxy S9'da bulunan 10nm 
Exynos 9810'dan daha küçük olmasını sağlıyor ve bu boyut küçültme, güç tüketiminde% 10'luk bir azalma sağlıyor.

Exynos 9820, Exynos 9810'dan% 20'ye kadar daha iyi tek çekirdekli performans,% 40'a kadar daha iyi güç verimliliği ve% 15'e kadar daha iyi çok çekirdekli performans sunar.

Oyuncular bu arada daha da büyük bir avantaj görmeli, GPU% 40'a kadar daha iyi performans ya da% 35'e kadar daha fazla güç verimliliği sunuyor.

Ayrıca 30 fps'de 8K'ya kadar video kaydı, 3840 x 2400 veya 4096 x 2160'a kadar ekranlar, 22 MP'ye kadar tek lensli kameralar veya 16 MP'ye kadar çift lensli olanları da destekler. Bunu, S10'un bu özelliklere sahip olması gerektiği anlamına gelmez.

Mobil veri indirme hızlarına gelince, bu çipin 5G'yi desteklemiyor olmasına rağmen, bunlar 2Gbps'ye kadar ulaşabiliyor. Bunu söyledikten sonra, Galaxy S10'un 5G'yi destekleyecek bir versiyonu olduğu söylendi, bu yüzden muhtemelen farklı bir yonga seti kullanmak zorunda kalacak.

Ayrıca, geldiği minimum boyut 128GB'dir, bu yüzden S10 kullanılıyorsa, tüm modellerde en az 128 GB depolama alanı olmalıdır.

Ne görmek istiyoruz?

1.Yeni bir tasarım

Samsung Galaxy S9, Galaxy S8 ile neredeyse aynı görünüyor, bu yüzden Samsung’un S10 modelini değiştirmesini umuyoruz.

Bunun bir çentik, yeni bir malzeme veya hatta katlanabilir bir telefon anlamına gelip gelmeyeceğini Samsung'a bırakacağız, ancak yeni bir şey görmek istiyoruz.

2. Her iki modelde de çift veya üçlü lensli kameralar

Samsung Galaxy S9 Plus çift objektifli bir kameraya sahipken, standart Galaxy S9 sadece tek objektifli bir modele sahip. Galaxy S10 için her iki modelin de iki merceğe veya daha iyisine üç tane olmasını istiyoruz.

3. Ekrandaki parmak izi tarayıcısı

Ekrandaki parmak izi tarayıcıları çeşitli Samsung telefonları için söylendi ve Galaxy S10 bunun bir istisnası değil.

4. Daha canlı fotoğraflar

Samsung Galaxy S9 cep telefonunun çekilen fotoğrafların genel kalitesi çok yüksek olsa da, bazılarının canlılıktan yoksun olması, bu özellikle arka plan ışığı olduğunda doğru, bu yüzden Samsung Galaxy S10'un bunu daha iyiyi başarabilmesini çok isteriz.

5. Geliştirilmiş AR Emoji

AR Emoji, Galaxy S9 serisinin daha hiper özelliklerinden biriydi, fakat aynı zamanda bu telefonların en etkileyici özelliklerinden biriydi.

AR Emoji muhtemelen önemli bir özellik olmayacak olsa da, Samsung bunları kullanmaya devam ederse en yakın rakibinin Apple'ın Animoji'sini bir dahaki seferde görmek isteriz.

6. Daha iyi pil ömrü

Pil ömrü, her yeni telefon nesliyle gelişmeyen bir şeydir. Aslında bazen daha da kötüleşir. Samsung Galaxy S9 ve Samsung Galaxy S9 Plus modelinde sadece bir gün sürüyor.

Bu yüzden Galaxy S10'daki bataryadaki gelişmeleri görmek isteriz, ister Galaxy S9'daki açıkçası 3.000mAh'den daha büyük bir ünite olsun, ister daha verimli donanım ve yazılım olsun.

7. Tamamen çerçevesiz bir görünüm

Zaten Galaxy S10'dan yeni bir tasarım istediğimizi söylemiştik, ama gerçekten sevdiklerimiz tam bir çerçeve yokluğu.

Bu mümkün ve kesinlikle 2019'da Samsung'dan alabileceğimiz katlanabilir bir telefondan daha az iddialı olacak.

Siz de yorumlarda Samsung Galaxy S10’dan neler beklediğinizi belirtebilirsiniz.

Artikel Terkait


Emoji KullanEmoji Kullan