23 Kasım 2018 Cuma

LG'den Yeni Bir Tarz: Katlanabilir Telefon
Katlanabilir telefon üzerine pek çok marka, bu alanda yarışabilmek için kendilerini ve bunun yanında ürünlerini geliştirmeye başladılar. Geçen haftalarda Samsung’un tanıttığı katlanabilir telefon, kullanıcılarda merak ve heyecan yaratmayı başarmış olmalı. Huawei’nin geçen günlerde yaptığı patent başvurularından sonra, LG'de bu hareketin yanında sessiz kalmadı.

LG’nin katlanabilir ya da esnek ekranlı telefonları için düşündüğü, üç farklı model ve üç farklı isim bulunuyor. Bu isimlerden biri Flex, diğer ikisi ise Foldi ve Duplex. Bu yılın başlarında LG’nin aldığı katlanabilir telefon patentine bakıldığında, Duplex model ve isminin uygun olduğu düşünülebilir.

LG’nin yeni telefonunda iki ekranla birlikte, iki kulaklık girişi ve iki batarya bulunuyor. Bunların yanı sıra, birbirinden farklı iki kişi aynı anda, iki farklı içerik görüntüleyebiliyor. Bu özelliklerin kullanımı yaygınlaşabilir veya hiç sevilmeyerek konsepti bitirebilir. Henüz ne olacağını bilmesek de, LG’nin plan ve programı bu yönde gibi gözüküyor.Fakat şu an için hala, LG’nin planları hakkında bir şeyler söylemek zor. İsimler, geleceğe dönük bir önlem de olabilir. Yani gelecekte, bu cihaz için kullanabilecekleri isimler çok farklı da olabilir. LG’nin katlanabilir telefonunu tanıtması, önümüzdeki yılın başlarına doğru gerçekleşebilir. Bununla birlikte bazı iddialara da Ocak ayını işaret ediyor.


Artikel Terkait


Emoji KullanEmoji Kullan